Opinie o Nas
12 3 6 9 . . . . . . . .
00 : 00 : 00 --
Nowa usługa-skracanie bransolety. Jak najprościej zmierzyć obwód nadgarstka.

Jak najprościej zmierzyć nadgarstek?

Są dwa sposoby, które pozwolą nam zmierzyć obwód naszego nadgarstka.
Metoda pierwsza: centymetr krawiecki. Bierzemy centymetr, owijamy go ciasno wokół nadgarstka w najszerszym miejscu i zapisujemy wymiar. Następnie do tego wymiaru dodajemy ok. 1,5 do 2 cm, które będą stanowić luz bransoletki.
Metoda druga: kawałek sznurka, nitka oraz linijka. Bierzemy kawałek sznurka (może to być też sznurówka z naszych ulubionych butów górskich, wspinaczkowych), owijamy go ciasno wokół nadgarstka w najszerszym miejscu, a następnie mierzymy linijką. Do wymiaru dodajemy  ok. 1,5 do 2 cm luzu.

 

Czy te 1,5 – 2 cm luzu to wymiar obowiązkowy?

I tak, i nie. Tak, bo bransoletka powinna być wygodna. Nie, bo bransoletka może być dużo węższa i wciąż wygodna. Pamiętajmy, że każdy nadgarstek jest inny, tak samo jak my sami i nasze preferencje. Część z nas lubi bransoletki luźne, które swobodnie przemieszczają się na naszych nadgarstkach, a część woli mocno przylegające bransoletki, których swobodne przemieszczanie się jest mocno ograniczone. Zatem te 1,5 – 2 cm to wymiar, który tak naprawdę określa nasze preferencje.

Preferencje :
- 1,5 do 2 cm luzu – bransoletka jest luźna, swobodnie przemieszcza się na nadgarstku.
1 cm luzu – bransoletka nadal swobodnie oplata nadgarstek, ale jej zakres ruchu jest już ograniczony.
0,5 cm luzu – bransoletka jest przylegająca, oplata nadgarstek, ale nie uciska, a jej zakres ruchu jest mocno ograniczony.
Na styk – bransoletka jest ciasna, ściśle oplata nadgarstek, może lekko uciskać, ale dla większości osób nadal jest wygodna.
Węższa od zmierzonego obwodu nadgarstka – i taką bransoletkę da się nosić (testowaliśmy), ale musimy się liczyć z tym, że po kilku godzinach może ona stać się dość uciążliwa. 

 

l
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl