12 3 6 9 . . . . . . . .
00 : 00 : 00 --

Jak dbać o okulary przeciwsłoneczne?

Jeśli wybierzemy już odpowiedni dla siebie model okularów, dopasujemy go do swojego kształtu twarzy oraz stylu warto o nie odpowiednio dbać - wówczas będą nam służyły przez długie lata.

Jak zatem prawidłowo pielęgnować okulary przeciwsłoneczne? Dziś postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości związane z tym tematem.

Właściwa konserwacja oraz pielęgnacja to podstawa, aby oprawki okularowe oraz soczewki służyły Ci przez dłuższy czas.

Podstawa to odpowiednie czyszczenie.

Nieważne czy używasz okularów okazjonalnie czy służą Ci niemalże przez większość dnia zarówno oprawki jak również soczewki podlegają działaniu:

- kurzu

- wilgoci

- działaniu sebum znajdującego się naturalnie na Twojej skórze

- podczas poprawiania okularów dłonią przenosisz na nie bakterie oraz wirusy

- brudzą się również od noszonego makijażu

Wszelkie zabrudzenia - co jest oczywiste - psują jakość i ostrość obrazu, które widzisz przez okulary, brud wciska się we wszelkie zgięcia i zakamarki, a tłuste odciski palców są nieestetyczne szczególnie na ciemniejszych modelach. Niewłaściwie czyszczone okulary mogą być przyczyną stanów zapalnych na skórze w miejscach gdzie skóra ma kontakt z oprawkami.

Jak zatem skutecznie i szybko wyczyścić okulary? Zawsze warto mieć pod ręką specjalne jednorazowe chusteczki czyszczące, którymi szybko i w łatwy sposób nie tylko wyczyścisz ale doraźnie zdezynfekujesz oprawki. Takie chusteczki kupisz w każdej drogerii.

Raz na jakiś czas - w zależności od częstotliwości użytkowania okularów - warto jest umyć okulary pod letnią bieżącą wodą, a następnie osuszyć miękką ściereczką lub papierem kuchennym. Podczas takiego dogłębnego oczyszczania warto również patyczkiem higienicznym wyczyścić wszelkie zakamarki. Podczas takiego domowego czyszczenia okularów pamiętaj aby okulary trzymać za mostek gdyż jest to optymalne i zapobiegnie wyginaniu oprawek w szczególności w modelach z cienką metalową ramką. Unikaj przecierania okularów na ucho na przykład kawałkiem ubrania może to spowodować mikrorysy w efekcie czego soczewki będą matowieć.

Jeśli widzisz taką potrzebę możesz swoje okulary oddać do profesjonalnego przeglądu i czyszczenia w zakładzie optycznym.

Kolejnym ważnym aspektem w procesie pielęgnacji okularów jest ich przechowywanie.

Do każdej pary okularów producent dołącza dedykowane etui i to właśnie w nim najbezpieczniej jest przechowywać okulary szczególnie w momencie kiedy ściągasz je z nosa na dłuższy czas. Bezwzględnie pamiętaj o pokrowcu jeśli wkładasz okulary do torebki bądź plecaka. Tak zabezpieczone okulary nie porysują się, nie złamią się oraz ich oprawki się nie odkształcą. Nigdy nie zostawiaj okularów przeciwsłonecznych na desce rozdzielczej nagrzanego w słońcu samochodu gdyż temperatura, która panuje w tym miejscu może doprowadzić do odkształceń, a to z kolei do pęknięć. To samo tyczy się zawieszania okularów na lusterku w samochodzie. Nigdy nie zakładaj okularów na czubek głowy - jest to chyba najczęściej powtarzany błąd użytkowników okularów przeciwsłonecznych - podczas ich ściągania zaplątane w oprawki włosy mogą ją uszkodzić w szczególności tyczy się to ryzyka urwania nosków.

Ostatnim elementem prawidłowej pielęgnacji okularów jest ich zakładanie i zdejmowanie. Nie zaleca się zdejmowania okularów jedną ręką gdyż może to powodować wygięcia zauszników oraz rozciąganie oprawek przez co staną się one luźne i niewygodne, a w najgorszym wypadku mogą się połamać.

Mamy nadzieję, że dzisiejszy artykuł był dla Was pomocny, jeśli macie jakiekolwiek pytania dotyczące tego tematu zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami - chętnie rozwiejemy Wasze wątpliwości.

l
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl