Opinie o Nas
12 3 6 9 . . . . . . . .
00 : 00 : 00 --
Japońskie marki zegarków - czy warto w nie inwestować?

 

Chyba każdy z nas słyszał o markach zegarków pochodzących z kraju kwitnącej wiśni. Japońskie zegarki powszechnie uważane są za precyzyjne, dopracowane i warte swojej ceny. Ale czy na pewno? Na to pytanie postaramy się dzisiaj znaleźć odpowiedź.

Posiadamy w naszym sklepie internetowym cztery japońskie marki:

Seiko

Citizen

Orient

Casio

Oraz marki pochodne takie jak:

Lorus

Orient Star

Q&Q

G-Shock

Zapewne każdy kto zastanawia się nad zakupem zegarka słyszał o powyższych markach. Należy zacząć od początku czyli to najważniejszego faktu jakim jest to, że zegarki z grupy wyżej wymienionych marek zaliczane są do profesjonalnych. Jest to o tyle ważne, że jest to jeden ze składników, który składa się na cenę takiego zegarka. W środowisku zegarmistrzowskim często funkcjonuje żargon, który mianem zegarków określa wyłącznie  zegarki marek profesjonalnych na margines jednocześnie spychając zegarki marek modowych. Wydedukować więc możemy, że posiadanie zegarka którejś z japońskich marek to prestiż. Drugą istotną kwestią jest niezmiernie ważny fakt mianowicie taki, że zegarki wyżej wymienionych marek tworzone są z potrzeby pasji, wykorzystania ogromnego doświadczenia, dołączenia do tego wszystkiego 100% zaangażowania, a dochód płynący ze sprzedaży takich zegarków jest dla marki jakby naturalnym produktem ubocznym. Jednym słowem inwestując w japońską markę wiemy, że płacimy za jakość nie tylko za logo znanego projektanta. Trzecią kwestią a w zasadzie mitem wartym obalenia jest to, że jeśli zegarek jest Japoński to musi być drogi. Fakt są modele, które odstraszają ceną, ale należy pamiętać, że zazwyczaj ceny oscylują w tych samych przedziałach co ceny zegarków marek modowych. Kolejnym aspektem na który warto zwrócić uwagę jest funkcjonalność zegarków marek japońskich.  Zadanie tych zegarków nie kończy się jedynie na wskazywaniu godziny ewentualnie daty szereg niejednokrotnie rozbudowanych funkcji zawsze zachwyca każdego czasomaniaka.

Zegarki Seiko dlaczego warto? To właśnie tej marce przypisuje się rewolucję kwarcową zapoczątkowaną przez produkcję modeli Astron. Firma słynie również z zaprezentowania pierwszego damskiego zegarka kwarcowego ( rok 1972) Seiko to również twórca pierwszego zegarka z wyświetlaczem LED ( rok 1973) Firma Seiko jako pierwsza wyprodukowała także zegarek z mechanicznym generatorem prądu (A.G.S.), obecnie produkowany pod nazwą Kinetic. Własną konstrukcją mechanizmu zegarka są też modele Spring Drive. To rozwiązanie łączy w sobie generator prądu i stabilizator obrotów pracujący na bazie układu elektronicznego z rezonatorem kwarcowym. W korporacji Seiko znajduje się marka Lorus.

O czym warto wiedzieć jeśli zastanawiamy się nad wyborem zegarka tej marki? Dlaczego warto zainwestować akurat w Seiko? Otóż:

Zegarki Seiko to synonim ogromnej masy funkcji oraz precyzji wykonania każdego modelu. Seiko w swoich zegarkach wykorzystuje pięć podstawowych rodzajów mechanizmów:

Kinetic - mechanizm który łączy w sobie mechanizm kwarcowy i tradycyjny mechanizm automatyczny. Rotor w mechanizmie  dzięki ruchowi ciała obraca się i wytwarza prąd (energię) która jest magazynowana przez specjalny kondensator. Wytworzony prąd „napędza”  kwarc który porusza wskazówkami. Kinetic daje więc dokładność kwarcu i prestiż automatu, jednak najistotniejszą zaletą jest kompletny brak baterii w zegarku.  Jeżeli  w pełni naładowany zegarek Kinetic odłożymy to zachowa on rezerwę chodu nawet przez 6 miesięcy. Sami przyznajmy, że z pozoru błahy mechanizm daje użytkownikowi pewność niezawodności.

Auto Relay – to mechanizm który pozwala nie martwić się o dokładny czas nawet wtedy kiedy zdecydujemy się odłożyć zegarek na półkę i zapomnimy o nim. Funkcja mechanizmu Auto Relay pozwala odłożyć zegarek nawet na trzy lata. Jeżeli zegarek nie jest w tym czasie poruszony wówczas po 24 H zapada w stan uśpienia czyli wyłącza wszystkie funkcje (wygląda jakby nie chodził) aż do momentu kiedy zostanie poruszony. Wówczas nawet po 3 latach nie używania zegarek ustawi się do właściwej bieżącej godziny. Jeżeli mechanizm jest zarazem Perpetual Calendarem wskaże również właściwą datę i data w takim wypadku jest jedyną funkcją nie uśpioną.

Perpetual Calendar – to mechanizm który posiada możliwość rozpoznawania lat przestępnych dzięki czemu nie wymaga dostrajania daty w ciągu roku. Nie istnieje problem czy mamy 30 czy 31 oraz problem 28 lutego.

Spring Drive – to mechanizm który jest mechanizmem automatycznym jednak dzięki zastosowanym modułom zapewni dokładność Chronometru a zarazem daje rezerwę chodu na 72 godziny co jest unikalne w technologii mechanizmów automatycznych. Taka rezerwa chodu występuje w najnowszym mechanizmie Seiko.

Solar – to mechanizm napędzany energią słoneczną dzięki mini bateriom słonecznym rozmieszczonym na tarczy. Zegarki Solar nie posiadają baterii normalnej napędzającej moduł  kwarcowy, a jedynie kondensator gromadzący energię. Pełne naładowanie zegarka za pomocą baterii słonecznej zapewnia jego funkcjonowanie nawet do 6 miesięcy

W ofercie zegarków marki Seiko możemy znaleźć różne serie różniące się między sobą funkcjonalnością.

Na początek seria Seiko Kinetic:

Technologia ta to pozyskiwanie energii dla mechanizmu kwarcowego z ruchu ręki. Dwukierunkowy obrotowy pierścień.

Seria z technologią Kinetic cieszy się ogromną popularnością wśród fanów marki. Warto podkreślić, że Seiko wiedzie prym na rynku w tej technologii. Jest ona dopracowana w każdym calu ponieważ eksperci poświęcają wiele czasu, aby uczynić ją niezawodną i dopracowaną w każdym calu. Poniżej oczywiście kilka przykładów zegarków z serii Kinetic:

Seiko-SKA669J1

Seiko-SRN047P1

Seiko-SRN071P1

Seiko-SRN045P2

Seiko-SKA787P1

Płynnie przejdźmy do kolejnej serii jaką jest Solar. Kolejna prestiżowa linia zegarków. Zegarki z mechanizmem solarnym czerpią energię ze światła słonecznego. Technologia na pozór prosta potrafi być w niektórych modelach bardzo zaawansowana.  Producenci prześcigają się, aby stworzyć taką technologię, której wystarczy ułamek sekundy napromieniowania światłem słonecznym, aby mechanizm mógł działać możliwie jak najdłużej. Oczywiście o funkcji można się rozpisywać ponieważ pomimo prostoty zasady działania tejże funkcji jest ona niezwykle ciekawa. Poniżej przykłady:

Zegarek-Seiko-SSC719P1

Seiko-SSC147P1

Seiko-SNE095P1

Kolejną kolekcję zegarków Seiko stanowią zegarki Chronograph czyli funkcja stopera z pomiarem czasu do 60 minut, z dokładnością do 1/5 sekundy. Funkcja ta umożliwia pomiar i odliczanie różnej długości odstępów czasu. Przykładowe modele posiadające mechanizm chronografu to:

Seiko-SSB317P1

Zegarek-Seiko-SSB321P1

Zegarek-Seiko-SSB345P1

 

Bez wątpienia Seiko wiedzie prym wśród innowacji i nowoczesnych technologii. Można powiedzieć, że wraz z zakupem zegarka gratis dostajemy prestiż, niezawodność, funkcjonalność, perfekcyjne wykonanie. Zakupu Seiko nie można żałować. Kiedy weźmiemy do ręki swój pierwszy zegarek Seiko wyruszamy w podróż poznawania nieoczywistych zegarmistrzowskich rozwiązań i technologii o, których można jedynie pomarzyć względem zegarków modowych. Bez wątpienia zakup zegarka Seiko zapoczątkuje miłość do zegarków profesjonalnych i z dużym prawdopodobieństwem zapoczątkuje również ich kolekcjonowanie.

 

Kolejną marką zegarków profesjonalnych pochodzących z Japonii jest marka Citizen o której obszerny post powstał niedawno i znajdziecie go Państwo tutaj zachęcamy zatem do zapoznania się z treścią postu, a z całą pewnością przekonacie się dlaczego warto inwestować w tą właśnie markę.

 

Kolejną marką, którą omówimy jest Orient. Marka zyskuje na polskim rynku coraz większą popularność, a ten fakt nie dziwi ponieważ zegarki Orient to zegarki bezbłędne. Po raz kolejny śmiało można mówić o prestiżu oraz wysokiej jakości wynikającej z doświadczenia oraz pasji z jaką zegarki tej marki są tworzone.  Pierwsze co przychodzi na myśl oglądając zegarki Orient to – klasyka. Marka Orient kieruje się mottem: „Naszą misją jest ręczne wykonywanie unikatowych, niezawodnych i przystępnych cenowo zegarków dla miłośników czasomierzy z całego świata.”

Zegarki Orient możemy podzielić na dwie kolekcje:

Orient do której zaliczamy linie: Klasyczną, Nowoczesną i Sportową oraz Orient Star do której zaliczamy również linie: Klasyczną, nowoczesną i sportową. Już sam ten fakt sugeruje, że tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Poniżej oczywiście kilka przykładów modeli z poszczególnych linii:

Klasyczne:

Orient-FAC0000EW0

Zegarek-Orient-FAC08004D0

Nowoczesne:

Orient-FAC05001B0

Orient-RA-AR0005Y10B

Sportowe:

Orient-FKV01002D0

Orient-FAA02009D9

Podsumowując Orient to połączenie doskonałej jakości i ciekawego designu. Ich zegarki dedykowane są klientom szukającym tradycyjnych i uniwersalnych modeli o wysokiej klasie wykonania, ale w ofercie znajdują się także bardzo funkcjonalne zegarki sportowe. Wszystko o dość charakterystycznym designie, który przywodzi na myśl azjatycką estetykę na najwyższym poziomie. Zatem jeżeli chcesz ulokować swoje pieniądze w zegarku z wyższej półki, który będzie wyglądał nietuzinkowo i jednocześnie klasycznie Orient jest dobrym wyborem zważywszy na fakt niezawodności marki oraz dbałością o Klienta przejawiającą się w nawet najmniejszym detalu wykonanym z ogromem pasji.

Na koniec została marka Casio. Każdy zna każdy kojarzy, ale nie każdy docenia. Marka Casio obecnie kojarzy nam się ze sportową elegancją co jest jak najbardziej słuszne. Kolejny raz mamy tutaj do czynienia z wysoką jakością, kunsztem i nietuzinkowymi pomysłami czy to na sam design, wzornictwo czy samą funkcjonalność poszczególnych modeli. Firma Casio kładzie ogromny nacisk na innowacyjność i wprowadzanie innowacji do swoich produktów. Przykłady? Proszę bardzo: zegarki kontrolowane drogą radiową, zegarki obsługiwane dzięki Bluetooth 4.0 i aplikacji Casio G-Shock Connected. Firma Casio cechuje się niezachwianą renomą i olbrzymią ofertą. Wśród zegarków marki Casio znajdziemy zarówno modele eleganckie, klasyczne, sportowe jak również modele, które cechuje na przykład połączenie sportowej elegancji. Obecnie najbardziej popularne serie to:

-G-Shocki,

Casio-AW-591GBX-1A4ER

Casio-GA-110GB-1AER

-Baby-G,

-Pro Trek

-Retro

Casio-A168WG-9BWEF

Casio-LA670WEGD-1EF

Casio-LTP-E140D-7AEF

- Edifice

Casio-EFV-100L-7AVUEF

Casio-EFV-C100D-1BVEF

Casio-EFV-570D-7AVUEF

 

Podsumowując marki Japońskie to tytani w gąszczu zegarkowych potentatów. Z całą pewnością zakup zegarka jednej z omawianych marek to kupno zegarka w pakiecie z klasą, prestiżem, niezawodnością i bogatą historią, która ma wpływ na jego funkcjonalność oraz wysokiej jakości wykonanie. Marki profesjonalne zdobywają coraz większe uznanie i popularność wśród zwyczajnych konsumentów i cieszy fakt, że doceniane są nie tylko przez znawców zegarmistrzostwa, ale również przez Klienta, który oprócz znanej marki szuka czegoś więcej – szuka wyjątkowości – i to właśnie oferują nam marki japońskie.

l
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl