12 3 6 9 . . . . . . . .
00 : 00 : 00 --

Okulary przeciwsłoneczne do zadań specjalnych

Szukając odpowiednich dla siebie okularów przeciwsłonecznych dobrze jest określić to w jakich warunkach będziemy je użytkować. Dziś zajmiemy się wąską dziedziną czyli okularami przeciwsłonecznymi do zadań specjalnych. Do tej grupy zaliczamy przede wszystkim okulary sportowe. Aby dobrze je dobrać i cieszyć się z wygody ich użytkowania warto najpierw zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów.

Ważny jest rodzaj sportu jaki uprawiasz. Jeśli jesteś zapalonym rowerzystą lub uprawiasz jakiś inny sport w którym kask na głowie jest niezbędny musisz koniecznie zwrócić uwagę na kompatybilność zauszników z kaskiem. Całość musi idealnie współgrać. Nie może być tutaj mowy o uwieraniu, niedopasowaniu czy odstawaniu, któregokolwiek elementu. Ramka okularów nie może uniemożliwiać prawidłowego założenia i zapięcia kasku. Ochrona w tym przypadku jest najważniejsza. Zauszniki powinny mieć odpowiednią grubość oraz długość. Nie powinny wchodzić pod kask gdyż w razie upadku mogą spowodować obrażenia głowy.

Kolejnym aspektem, który jest niezwykle istotny to zwrócenie uwagi na to czy soczewki sportowych okularów przeciwsłonecznych posiadają system przeciwmgielny. Taka funkcja sprawi, że okulary nie będą parować od środka dzięki czemu zarówno komfort uprawiania sportu jak i jego bezpieczeństwo dzięki doskonałej widoczności będzie wysokie.

Zwróć również uwagę na to czy okulary są odpowiednio wyprofilowane i zapewniają ochronę oczu pod każdym kontem również z boku. Zapewne zwróciłeś już uwagę, że większość okularów sportowych ma charakterystyczny łukowaty kształt. To właśnie po to, aby maksymalnie chronić Twój wzrok oraz zwiększać komfort uprawiania sportu.

Materiał z którego wykonana jest soczewka również gra istotną rolę. Jak wiadomo podczas uprawiania sportu szczególnie ekstremalnego okulary mogą być narażone na uszkodzenia. W okularach sportowych warto szukać soczewek wykonanych z poliwęglanu.

Niektóre modele okularów wyposażone są w piankę pochłaniającą wilgoć to dodatkowy atut poprawiający komfort noszenia okularów przeciwsłonecznych podczas uprawiania sportów.

Mamy nadzieję, że dzisiejszy artykuł był dla Was pomocny.

l
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl