12 3 6 9 . . . . . . . .
00 : 00 : 00 --

Okulary przeciwsłoneczne idealne do jazdy samochodem

Podczas prowadzenia samochodu to właśnie oczy kierowcy odgrywają kluczową rolę. Warto zatem zadbać o komfort i dobrą widoczność gdyż jest to połowa sukcesu. Dobrze dobrane okulary przeciwsłoneczne nie tylko ochronią Cię przed ostrym i oślepiającym światłem słonecznym, ale pomogą również zachować dobrą formę wzroku i komfort jazdy na dłuższych trasach. Dobrze dobrane okulary przeciwsłoneczne zadbają o Twoje bezpieczeństwo oraz wzrok. Aby okulary spełniały dobrze swoją funkcję warto zwrócić uwagę na parę szczegółów o których dziś opowiemy.

Zacznijmy od rzeczy banalnej czyli dobrze dobrany rozmiar i wielkość okularów. Mogłoby się wydawać, że to błahostka jednakże jeśli okulary będą zsuwać się z nosa w trakcie jazdy, a Ty bez przerwy będziesz je poprawiać może to przynieść więcej szkody niż pożytku. Dlatego właśnie idealnie dopasowane oprawki będą odgrywać kluczową rolę w zakresie komfortu użytkowania okularów, a Ty faktycznie chętnie będziesz po nie sięgać. Okulary mają szansę chronić Twoje oczy wówczas gdy znajdują się na Twojej twarzy - wciśnięte do schowka przez to, że są niewygodne raczej nie przyniosą Ci pożytku :)

Aby sprawdzić czy okulary są dobrze dopasowane do kształtu Twojej twarzy warto podczas przymierzania nachylić głową nieco w dół, aby sprawdzić czy się nie zsuwają. Można też pokręcić głową w rożne strony. Jeśli okulary dobrze trzymają się nosa oznacza to, że są idealnie dopasowane do kształtu Twojej twarzy.

Kolejnym ważnym aspektem stanowiącym o jakości ochrony Twojego wzroku jest filtr UV, który chroni nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB. Ważna jest także przepuszczalność światła, dlatego koniecznie zwracaj uwagę na stopień zabarwienia soczewek. Typy filtrów określa się w czterostopniowej skali od 1 do 4. Do auta wybierz soczewki o 2. lub 3. poziomie przyciemnienia. Ciekawostką w temacie okularów przeciwsłonecznych używanych podczas prowadzenia samochodu jest to, że nie wolno używać okularów z soczewkami zielonymi, niebieskimi czy czerwonymi, gdyż zaburzają one prawidłowe postrzeganie kolorów.

Przejdźmy teraz płynnie do zagadnienia polaryzacji. O cho tak naprawdę chodzi i czy faktycznie jest potrzebne? Jak najbardziej okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją są rekomendowane jako te najbardziej odpowiednie do prowadzenia samochodu. Promienie słoneczne rozchodzą się w różne strony, a padając na gładką powierzchnię, ulegają odbiciu i rozpraszają się w dwóch kierunkach – pionowym i poziomym. Pionowe dostarczają do oka najważniejsze informacje na temat kolorów czy kształtów. Poziome zaś, po odbiciu się od płaskiej powierzchni tworzą białe refleksy, które mogą oślepiać kierowcę. Dobrze dobrane okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją skutecznie wyeliminują takie problemy. Podsumowując polaryzacja znacznie poprawi Twój komfort widzenia co podczas prowadzenia samochodu jest niezwykle ważne.

Mamy nadzieję, że dzisiejszy artykuł pomorze dokonać Wam odpowiedniego wyboru idealnych okularów przeciwsłonecznych. W przypadku jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z przyjemnością rozwiejemy Wasze wątpliwości.

 

 

 

 

l
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl