Opinie o Nas
12 3 6 9 . . . . . . . .
00 : 00 : 00 --
Rezerwa chodu – czy to się przydaje?

Rezerwa chodu – czy to się przydaje?

Jeśli właśnie jesteś na etapie poszukiwania wymarzonego zegarka warto zagłębić się w temat, aby wybrać idealny model – taki, który spełni Twoje oczekiwania w stu procentach. Ten artykuł pomoże Ci rozwiać wątpliwości i zasięgnąć garści informacji na temat tej funkcji, którą można spotkać w czasomierzach z automatycznym oraz ręcznym naciągiem, a także wyposażonych w mechanizm zasilany energią słoneczną.

 

Wedle definicji rezerwą chodu określamy czas jaki pozostał do pełnego rozwinięcia sprężyny napędowej zegarka, a co za tym idzie, momentu, kiedy mechanizm przestanie pracować i wahania balansu ustaną. Rezerwa chodu bardzo często określana jest, jako Reserve de Marche. Wśród napędów z rezerwą chodu należy rozróżnić typy:

  • Mechanizm z naciągiem manualnym
  • Mechanizm z naciągiem automatycznym
  • Mechanizm solarny

Wskaźnik rezerwy chodu najczęściej umieszczony jest na cyferblacie stanowiąc jednocześnie dodatkowy aspekt wizualny tworząc spójną całość z tarczą zegara.

Podstawową zaletą zegarka ze wskaźnikiem rezerwy chodu jest wygoda. Dzięki temu nie musisz pamiętać o ciągłym nakręcaniu. Ciężko jest też zaskoczyć się tym, że zegarek nagle w najmniej oczekiwanym momencie zatrzyma się i przestanie wskazywać poprawną godzinę. Im dłuższa rezerwa chodu tym lepiej.

Jak sprawdzić jaką rezerwę posiada dany zegarek? Najlepiej w specyfikacji lub nakręcając sprężynę (naciąg manualny) do pełnego naciągnięcia i sprawdzić po jakim czasie zegarek przestanie działać.

Poniżej przedstawiamy kilka modeli wyposażonych w tą funkcję:

Citizen CA4440-16L model klasyczny o charakterze sportowym. Wygodę w noszeniu zapewni pasek skórzany. Szereg dodatkowych funkcji sprawia, że zegarek idealnie nada się dla fanów gadżetów. Mechanizm Solarny Eco-Drive B620, rezerwa chodu 270 dni

Citizen BJ6520-15E klasyczny garniturowy model. Bezpieczny wybór pasujący do oficjalnych stylizacji. Mechanizm Solarny Eco-Drive E031, rezerwa chodu 180 dni

Orient FAB00002B9 nowoczesny styl, zegarek, który rzuca się w oczy. Ciekawy design najwyższa jakość wykonania. 40-godzinna rezerwa chodu 

Orient RA-AC0E04L10B model klasyczny dodatkowa funkcja to datownik. Mechanizm AUTOMATYCZNY, REZERWA CHODU 40 GODZIN

Citizen CA4420-13L model o charakterze sportowym. Nowoczesny styl, wygoda, funkcjonalność oraz najwyższa jakość wykonania spełnią oczekiwania najbardziej wymagających Klientów. Mechanizm solarny Eco-Drive B620, rezerwa chodu 270 dni

Jeśli nie znalazłeś wymarzonego modelu lub nie potrafisz się zdecydować zapraszamy do kontaktu chętnie pomożemy w wyborze.

e-mail: obsluga@zegarkinareke.pl

tel. 146917572

 

 

 

 

 

 

l
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl