Opinie o Nas
12 3 6 9 . . . . . . . .
00 : 00 : 00 --

Znaleziono produktów: 142

Niezwykle uzdolniony Japończyk – Tadao Kashio – założył firmę Kashio Seisakujo w Tokio. Początkowo miała zajmować się podwykonawstwem różnych części do mikroskopów, niewielkich maszyn i wyposażeniem obiektów fabrycznych.

W pracy pomagało mu trzech braci: Toshio, Kazuo i Yukio. I to uruchomiło ciąg zdarzeń, który doprowadził firmę na szczyt. Jeden z nich – Toshio – był szczególnie zainteresowany elektroniką. Dzieciństwo poświęcił na marzeniach o zostaniu wielkim wynalazcą, a jego bohaterem był Thomas Edison.

Starszy brat widząc, jak młodszy jest znudzony wykonywaniem regularnej pracy, postanowił pchnąć go w kierunku elektroniki i odważnych wynalazków. Jednym z ciekawszych, chociaż jeszcze nie elektronicznych, był uchwyt w formie pierścienia do trzymania papierosa w trakcie pracy. Był to na tyle innowacyjny pomysł, że pozwolił zebrać fundusze na budowę pierwszego kalkulatora i rozpoczęcie prac nad jego ciągłym doskonaleniem.

 

Casio wkroczyło w XXI wiek z propozycją zegarków dla miłośników sportów ekstremalnych

W 1999 roku pojawił się pierwszy zegarek ze słynnej już serii Pro Trek (pod pseudonimem Satellite Navi), jako topowy model serii czasomierzy outdoorowych. Były dedykowane użytkownikom, którzy mają specjalne wymagania. Ich innowacyjna technologia polegała na możliwości określenia kierunku szlaku i odległości w stosunku do swojej lokalizacji lub celu. Szczególnie ważne było to dla miłośników pieszych wycieczek i wspinaczki w górach.

W tym samym czasie – w 2009 roku – sprzedany został 50-milionowy egzemplarz G-Shocka.

Oczywiście o historii Casio można napisać książkę, a skromne możliwości tego artykułu nie są w stanie w pełni przedstawić całej opowieści o tej marce, a szkoda, bo to jedna z najbardziej fascynujących historii o firmach zegarkowych.

 

Zegarki Casio współcześnie

Firma ciągle kładzie duży nacisk na wprowadzenie do branży zegarkowej technologicznych innowacji. Jedną z nich było pojawienie się zegarków kontrolowanych drogą radiową, a ostatnio innych, obsługiwanych dzięki Bluetooth 4.0 i aplikacji Casio G-Shock Connected. Pisaliśmy jakiś czas temu, więc jeśli jesteście ciekawi, jak wyglądają, zapraszamy do artykułu “Nowość dla miłośników sportu – zegarki Casio G-SHOCK G-SQUAD”.

Innowacje to nie wszystko. Mówimy tu przede wszystkim o bardzo dobrej firmie o niezachwianej renomie i naprawdę potężnej ofercie, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

 

l
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl