Opinie o Nas
12 3 6 9 . . . . . . . .
00 : 00 : 00 --

Znaleziono produktów: 45

Citizen – zegarki naznaczone innowacją

Pierwszą innowacją jaką Citizen wprowadził na rynek był odporny na wstrząsy zegarek Parashock.

Było to w 1956 roku i niespełna trzy lata później, firma ogłosiła światu, że ten sam model zegarka jest również wodoszczelny.

Jak na tamte czasy obydwie te funkcje były nadzwyczaj innowacyjne.

Mijały lata, a Citizen nie tylko umacniał swoją pozycję na międzynarodowym rynku zegarków, ale również pracował nad kolejnymi technologiami.

Efektem wieloletniej pracy inżynierów była premiera kolekcji, w której zastosowano technologie rodem z kosmosu.

W 1970 roku Citizen wypuścił zegarek X-8 Chronometer wyposażony w tytanowe elementy, wykorzystane do tej pory głównie w przemyśle kosmicznym. Ale to nie koniec kosmicznych technologii zaadaptowanych do zegarków Citizen.

Na globalną scenę wchodzi Eco-Drive

Gdy w 1976 roku założono przedsiębiorstwo komputerowe Apple Inc., Citizen przedstawił światu kolejną nowinkę technologiczną rodem z filmów s-f.

Technologia Eco-drive

W skrócie – technologia ta polegała na ładowaniu akumulatora zegarka poprzez panele słoneczne umieszczone na wierzchu tarczy zegarka tak jak w kalkulatorach. Wprowadzenie takiego rozwiązania wiązało się z tym, że wymiana baterii w zegarku kwarcowym nie była już potrzebna.

Jak to działa w praktyce?

Dziś Eco-Drive po dekadach ewolucji działa następująco: światło (tak słoneczne, jak i sztuczne) jest wychwytywane przez miniaturowe ogniwa świetlne umieszczone na spodniej stronie tarczy zegarka, a następnie jest przetwarzane w energię elektryczną. Wnętrze tarczy w tym przypadku pełni funkcję baterii słonecznej, ale panele są ukryte pod tarczą, która teraz może przybierać przeróżne kształty i kolory.

Energia elektryczna gromadzona jest w specjalnej mikrokomórce, która jest akumulatorem.

Dzięki temu zegarek z systemem Eco-Drive ma wystarczający zapas energii, który pozwala na prawidłową pracę w sytuacji całkowitego odcięcia od źródła zasilania (światła).

Oczywiście z biegiem lat technologia Eco-drive była cały czas rozwijana i tak na przełomie XX i XXI wieku rezerwa chodu zegarków z tą technologią zwiększyła się aż czterokrotnie.

Eco-Drive Ring Solar

Rozwój technologii Eco-Drive doprowadził do premiery takich modeli zegarków Citizen, w których światło przenika nie tylko przez samą tarczę, ale również przez pierścień na styku koperty i zewnętrznej części tarczy.

W przypadku zegarka wyposażonego w taki rodzaj napędu Eco-Drive mówimy o technologii określonej mianem Eco-Drive Ring Solar. Dzięki niej zegarek od momentu pełnego naładowania, jest w stanie pracować w zupełnej ciemności nawet do 720 dni (w zależności od modelu).

l
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl