Opinie o Nas
12 3 6 9 . . . . . . . .
00 : 00 : 00 --

Znaleziono produktów: 185

Orient to jedna z marek należących do wielkiej japońskiej trójki i największy producent zegarków mechanicznych. Czy kogoś trzeba przekonywać, że zegarki Orient to dobry wybór?

Orient, Citizen i Seiko należą do najczęściej kupowanych japońskich zegarków. Kiedyś ich produkcja była bardzo zrównoważona. Wszystko zmieniło się w latach 70., kiedy branża zegarkowa przeżyła jeden z najpoważniejszych kryzysów. I tak jak Citizen i Seiko ruszyły w kierunku zegarków kwarcowych, tak Orient pozostał wierny czasomierzom mechanicznym. Dziś jest największą firmą produkującą takie zegarki. Co więcej, cała produkcja opiera się na własnych mechanizmach, co dodaje marce prestiżu i zaufania w jakość ich czasomierzy.

Oficjalną datą powstania Orient Watch był 13 lipca 1950 roku. Shogoro Yoshida założył wtedy swoją działalność w Tokio, ale jej prawdziwa geneza sięga aż do 1901 roku, kiedy powstała hurtownia zegarków w Ueno w Japonii – sklep Yoshida Watch sprzedawał kieszonkowe modele z importu. W 1912 roku właściciel postanowił wyprodukować swój pierwszy złoty zegarek na rękę.

W latach 70. Orient zainteresował się nowymi technologiami, dzięki temu klienci mogli poznać nowoczesny zegarek LCD, a 2 lata później model Touchtron wyposażony w wyświetlacz LED. Lata 70. to też czas zegarków kwarcowych, czego efektem było pojawienie się w 1977 roku Orientrona.

Obecnie Orient Watch należy Seiko Epson Corporation, ale nie zrezygnowało ze swojego dziedzictwa. Nadal opiera się na własnej, niezależnej produkcji. Wszystko, począwszy od mechanizmów, części, a nawet pasków czy bransolet, tworzone jest przez markę Orient, tylko po to, aby utrzymać wysoką jakość i prestiż zegarków przy jednocześnie przystępnych cenach.

  • promocja
l
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl